דילוג לתוכן

קורסי מוזיקה לקהל הרחב

קורסי מוזיקה לקהל הרחב בהנחייתי – סמסטר ב' 2021
1.  זמן אשכול – סינמה סיטי // "היצירות הגדולות של המוזיקה הקלאסית" (קורס בוקר- חדש)

מפגש חוויתי עם מבחר מהיצירות הגדולות של המוזיקה הקלאסית, במטרה להעמיק את ההיכרות איתן ואת ההבנה של המבנים והצורות המוזיקליות שלהן. בסמסטר ב' יתמקד הקורס בצורת הקונצ'רטו (יצירה לסולן ותזמורת), החל בויואלדי ובאך וכלה במלחיני המאה העשרים. הקורס מלווה בצפייה מודרכת בדוגמאות מהפקות מצולמות מרהיבות של גדולי הסולנים, התזמורות והמנצחים.

סמסטר א', 8 מפגשים, ימי ג' אחת לשבועיים בשעה 11:00, החל ב- 6 באפריל 2021. ההרצאות יועברו גם דרך מדיה דיגיטלית (ZOOM). את פירוט המפגשים ניתן לראות כאן. 

————————————————————————————————————

2. האוניברסיטה הפתוחה- אסכולות- בית איילה תל-אביב // "שיאי המוזיקה הקלאסית" (קורס בוקר- חדש)

מפגש חוויתי עם מבחר מהיצירות הגדולות של המוסיקה הקלאסית, ממגוון תקופות, צורות ומלחינים. הקורס כולל צפייה מודרכת בדוגמאות מהפקות מצולמות מרהיבות של גדולי המבצעים. הקורס יועבר בזום.  

סמסטר ב', 10 מפגשים, ימי ד' מדי שבוע בשעה 11:30, החל ב- 10 במרץ 2021. ההרצאות מועברות  באמצעות מדיה דיגיטלית (ZOOM).  פירוט המפגשים – כאן. 

————————————————————————————————————

3. מכללת השחר // "שיאי המוזיקה הקלאסית" (קורס בוקר- חדש)

מפגש חוויתי עם מבחר מהיצירות הגדולות של המוזיקה הקלאסית, ממגוון תקופות, צורות ומלחינים. הקורס כולל צפייה מודרכת בדוגמאות מהפקות מצולמות מרהיבות של גדולי המבצעים. במהלך המפגשים נערוך היכרות מקיפה עם היצירות המבוצעות, ובנוסף נערוך השוואות בין ביצועים שונים לאותה היצירה.

מרצה אורחת: מרב ברק, מרצה וחוקרת אופרה

סמסטר ב', ימי א' מדי שבוע בשעה 10:00, החל ב- 7 במרץ 2021. ההרצאות מועברות באמצעות מדיה דיגיטלית (ZOOM). 

פירוט המפגשים – כאן. 

————————————————————————————————————

4. אוניברסיטת ת"א, בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה // מוזיקה קלאסית צרפתית (קורס שנתי- הרישום סגור)

הקורס מתמקד בכמה משיאי המוזיקה האמנותית שחוברו בצרפת במאות ה-19 וה-20. הוא יקיף יצירות מופת בצורות וסגנונות שונים, החל מיצירות לפסנתר סולו וכלה בסימפוניות ויצירות ליטורגיות מרובות משתתפים. הקורס מלווה בצפייה בדוגמאות מביצועים מצולמים באיכות מרהיבה, עם טובי הסולנים, התזמורות והמנצחים. 

קורס שנתי בן 14 מפגשים (כאחת לשבועיים), ימי ה' בשעה 10:30, החל ב- 15.10.2020. ההרצאות יועברו דרך לינק להקלטת אולפן באיכות מעולה. פרטים מלאים כאן.  הרישום לקורס זה סגור

———————————————————————————————————

5. אוניברסיטת ת"א, בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה // מוצרט- הגאון מזלצבורג (קורס שנתי- הרישום סגור)

במהלך הקורס נתוודע למגוון העשיר של יצירתו של מוצרט, דרך ניתוח יצירות מופת מסוגים שונים. בין היתר נעסוק בסונטות לפסנתר, היצירות הקאמריות הגדולות, קונצ'רטי לכלים שונים, סימפוניות נבחרות, אופרות, ה"רקוויאם" ועוד. המפגשים מלווים בהדגמות רבות מביצועים מצולמים עם מיטב הסולנים, התזמורות והמנצחים. 

קורס שנתי בן 14 מפגשים (כאחת לשבועיים), ימי א' בשעה 19:30, החל ב- 25.10.2020. ההרצאות יועברו דרך לינק להקלטת אולפן באיכות מעולה. פרטים מלאים כאן.  הרישום לקורס זה סגור

%d בלוגרים אהבו את זה: