דילוג לתוכן

ביאנלה למוסיקה עכשווית בתל אביב

29 באוקטובר 2006

פורסם ב"גלובס", 29.10.2006

 

"זמן עכשיו", הביאנלה למוזיקה בת זמננו, תתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות בין ה- 1 ל- 4 בנובמבר. אורח הכבוד שהצליחה הסדנא לגייס השנה הוא המלחין יליד טיביליסי גיה קנצ'לי (Giya Kancheli), אחד מהמלחינים הבולטים הפועלים כיום בעולם. קנצ'לי יעבוד עם הרכבים ישראלים על ביצוע המוסיקה שלו, ובנוסף יקיים מפגש למפגש הרחב בשילוב סרטים וביצוע חי של רביעיית פסנתר.
בין ההרכבים שיופיעו השנה בביאנלה אפשר למצוא שמות מוכרים למדי, כמו רביעיית "ארדיטי" מאנגליה, רביעית "אביב" הישראלית המעולה, הרביעיה הכל-נשית "פסופוס" מצרפת, שלישיית "פיבודי", אנסמבל המאה ה-21 ועוד.
בנוסף לקונצרטים באולמות ובגלריות, יוצב בחזית המוזיאון ביום האחרון של הפסטיבל מיצב סאונד, שלדברי המארגנים יכלול מכוניות, אביזרים ומוזיקה אלקטרונית. בכמה מהקונצרטים ישולבו עבודות וידיאו ארט ויצירות של אמני מיצג ישראלים.
הערה חשובה: באמור לעיל אין משום המלצה. מוסיקה בת זמננו נוטה לעיתים להיות קשה מאד להאזנה, כך שביקור בביאנלה דורש רמה גבוהה של הימור ובעיקר אזניים שמוכנות להתנסויות חדשות. מצד שני, בעיקרון אני לא אוהב מוסיקה מודרנית, כך שאני לא מקור המלצה מוצלח במיוחד לחובבי הז'אנר. מה שכן, למי שכן נמשך למוסיקה מודרנית כדאי לקחת בחשבון שרמת המבצעים גבוהה מאד, כך שחוויות מעניינות בטוח יהיו.

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: