דילוג לתוכן

קונצרט גאלה במוצ"ש

21 בפברואר 2007

אירוע היסטורי ורב-משתתפים יתקיים במוצ"ש הקרוב (24 בפברואר) באולם "שטריקר" בת"א. זהו קונצרט גאלה חגיגי של המחלקה למוזיקה עתיקה בקונסרבטוריון "שטריקר", שיציג על במה אחת כמה מטובי המבצעים הישראלים בתחום. בקונצרט ישתתפו עשרים מבצעים, כולל תותחים כמו כנרת הבארוק קָתי דֶבּרֶצֶני, זמרת הסופרן איילה סיקְרון, נגנית הנבל העתיק איריס אייל (בתמונה) ואחרים. נגנים מצוינים נוספים ינגנו בחלילי בארוק, צ'מבלו, לאוטה, מנדולינה וחליליות. הרפרטואר, באופן טבעי, יתבסס על מוסיקה מתקופת הבארוק: באך, הנדל, ויואלדי, פרסקובלדי ועוד.

ראש המחלקה למוזיקה עתיקה, דרורה ברוק, מתגאה בעובדה שהצליחה לגייס לקונצרט את מרבית האמנים שעוסקים בנושא בארץ. "זו תהיה הפעם הראשונה בה כל האנשים האלו יהיו על במה אחת", מסרה ברוק השבוע. "זהו מעין חלון ראווה למה שקיים היום בארץ בתחום המוסיקה המוקדמת". ברוק מתגאה במיוחד בכך שהצליחה לגייס לקונצרט את קתי דברצני, אחת מכנרות הבארוק החשובות בעולם, שלמדה בישראל ופועלת כבר שנים באנגליה.

מחירי הכרטיסים נעים בין חמישים ל- 500 שקלים, וההכנסות יוקדשו למילגות לימודים לתלמידי המחלקה. האומנים מופיעים כולם בהתנדבות. זו אמורה להיות חגיגה גדולה ועשירה של מוזיקה עתיקה, עם שורה ארוכה של שמות אטרקטיביים.

One Comment
  1. שאני עוקבת בדריכות אחרי ההמלצות שלך, במיוחד שרק השנה בחרתי לחזור ולהתאהב מחדש במוסיקה הקלאסית
    רק חבל שאין לי שותפים להתלהבות: )
    שוב תודה.

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: